Co sądzicie o tej metodzie naki angielskiego?

Zaczynasz naukę angielskiego? Nie wiesz co zrobić na początku? Nie znasz znaczenia słówka lub potrzebujesz porady. To forum jest dla Ciebie.

Moderatorzy: rudzia, przemeklew, Bejotka, greg606

Co sądzicie o tej metodzie naki angielskiego?

Postprzez lewsky » N maja 27, 2007 7:58 pm

Znalazłem w necie coś takiego:
Inglisz for ju!
"Nietypowy Podręcznik do nauki języka angielskiego. Nietypowy, bo opracowany w uproszczonej formie fonetycznej, pozwalającej na łatwą naukę wymowy angielskiego.
Pod tekstem angielskim umieszczona jest wymowa w języku polskim. Jest to wymowa bardzo uproszczona, która pozwoli jednak na zrozumienie twoich słów przez obcokrajowców.
Jak wam się to podoba, czy nie za prosto?

http://www.ingliszforju.vgh.pl
lewsky

Postprzez greg606 » Wt maja 29, 2007 11:01 pm

Nie da się podać dobrze wymowy w tak uproszczonej formie.
Ryzykowna jest nauka tym sposobem bo sprzyja nabieraniu złych nawyków fonetycznych
greg606
Site Admin

Postprzez Johannisbeere » Śr maja 30, 2007 12:28 pm

Nie polcałabym. W ten sposób nie wiadomo, gdzie położyć akcent, poza tym transkrypcja czytana po polsku jest po prostu śmieszna. Może i Anglik zrozumie, ale nie będzie to nigdy język na dobrym poziomie i, jak to mawiała moja licealna nauczycielka rosyjskiego, zrobisz sobie"bruzdy w mózgu" ;)

Słowem: beznadzieja.
Johannisbeere
Mniejszy Anglomaniak

Postprzez BoPawlik » Wt cze 05, 2007 9:16 pm

szczerze mowiac odrzuca mnie taka forma podania wymowy, raczej jest malo rozwojowa i taka droga na skroty nic nie da na dluzsza mete, niestety trzeba pogodzic sie z tym, ze wymowa w angielskim jest jedna z trudniejszych cech tego jezyka, nie ma okreslonych zasad jak w niemieckim czy hiszpanskim, ale po prawidlowym opanowaniu podstaw nie powinno byc problemow z intuicyjnym wymawianiem nawet trudniejszych i nieznanych slow
BoPawlik

Powrót do Problemy początkujących