Jak zaczac sie efektywnie uczyc ?

Zaczynasz naukę angielskiego? Nie wiesz co zrobić na początku? Nie znasz znaczenia słówka lub potrzebujesz porady. To forum jest dla Ciebie.

Moderatorzy: rudzia, przemeklew, Bejotka, greg606

Jak zaczac sie efektywnie uczyc ?

Postprzez hemorrhage » N gru 07, 2008 9:55 pm

Witam

Mam pytanie jak sie zabrac za nauke , jak sie samemu efektywnie uczyc , slownictwo znam na poziomie A2 , czasy gramatycznie troche ( problemy z past perfect) mam tez metode callana +mp3 do tego , audio kursy ,ksiazki z gramatyka cwiczeniami i niewiem jak to zebrac do kupy i w jakiej kolejnosci sie wziasc za nauke, prosil bym o nakierowanie mnie na wlasciwa droge nauki.

Dziekuje i pozdrawiam !
hemorrhage

Re: Jak zaczac sie efektywnie uczyc ?

Postprzez greg606 » Pn gru 08, 2008 1:45 am

Wystarczy że będziesz bardzo chciał tego chciał.
Sposobów i możliwości jest naprawdę wiele i na pewno wybierzesz coś co Ci będzie odpowiadało.
Na pewno ważna jest cierpliwość i ciężka praca ;)
Na pewno nie nauczysz się języka w miesiąc.
Najważniejszy jest kontakt z językiem i formuła jest tu prosta im jego go więcej tym lepiej opanujesz język.
Wypróbuj system http://www.lingq.com stworzony przez poliglotę, który opanował 9 języków. Jest w nim tak wiele materiału, że starczy Ci go aż do poziomu biegłości. W tym systemie możesz również wykupić konwersacje lub poprawianie prac pisemnych czyli to czego nie można wykonać ucząc się samemu. Zapoznaj się z manifestem ucznia http://www.lingq.com/learn/en/workdesk/ ... 6535/read/

Ja przez wiele lat nauki korzystałem z SuperMemo - programu do nauki słownictwa ale możesz korzystać też z profesora henry.

Powodzenia! :)
Pozdrawiam
greg606
Site Admin

Postprzez hemorrhage » Pn gru 08, 2008 4:45 pm

Dzieki za odpowiedz.

zarejestrowalem sie na tej stronie tylko nie wiem zbytnio jak sie z niej uczyc ;]
korzystam z profesora henry i Euro++ , zapialem sie tez na Callana bo mam problem z mowieniem , napisalem ich test i sklasyfikowali mnie do Stage 6 ( łacznie 12 Stag'y jest)
mam zamiar sie cofnac indywidualnie do Callana od stage 1 (mam Books + mp3) i przerobic na wlasna reke do stage 6 , warto tak ?
hemorrhage

Postprzez greg606 » Pn gru 08, 2008 9:56 pm

Z tego co piszesz wynika, że dużo już robisz! To najważniejsze.
Nie wiem czy ma sens powtarzanie wszystkiego od początku.
Lingq jest dobre.
greg606
Site Admin

Postprzez hemorrhage » Pn gru 08, 2008 11:58 pm

naj. problem mam z zbudowaniem sensownych zdan , krotkie zdania w simple prsent,continous,simple past i simple future daje rade plynnie mowic ale naprawde banalne zdania , problem mam z you have got czy you have ? i drugie pytanko watro ogladac filmy z ang napisami rozumiejac z tego 30 % czy za wczesnie ?
hemorrhage

Postprzez wiezababel.com.pl » Pn lut 02, 2009 11:23 pm

Witam,

Warto ogladac filmy. Na zachodzie puszczaja filmy po angielsku bez dubbingu. Chcesz ogladac to musisz czytac tekst ponizej albo rozumiec :)

Wydaje mi się, iż w Twoim przypadku najważniejsza jest motywacja. Popracuj nad nią. Zacznij od określenia celu. Po co chcesz się nauczyć języka? Jak już sobie odpowiesz na to pytanie sprecyzuj sobie plan działania. Widzę, że nękają Cię czasy angielskie. Opracuj więc swój system nauki i czas w jakim chcesz to osiągnąć.

Co do materiałów do nauki to znajdziesz rónież wiele w internecie. Tutaj masz zabawną lekcję o Past Simple:
http://angielski.szkola.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=90&Itemid=69

W kwestii programów edukacyjnych to wspomniany przez Ciebie EuroPlus+ uważam za bardzo dobry.

pozdrawiam
http://wiezababel.com.pl
wiezababel.com.pl

Powrót do Problemy początkujących